Loading

Zasada Pareto, według której w wielu przypadkach 20% nakładów pracy odpowiada za 80% rezultatów to coś o czym warto w życiu pamiętać. Czy taką analogię możemy zastosować w przypadku Adsów? Może nie dosłownie, ale postarajmy się to przełożyć na realia reklam.

W przypadku płatnych reklam mamy do czynienia z dwoma głównymi „składnikami”.

1. Ustawienia techniczne (grupy docelowe, lokalizacja, placementy).

2. Kreacje reklamowe

Wielu marketerów to właśnie nad tym pierwszy punktem poświęca większość swojego czasu, podczas setupu reklam. Czy, aby na pewno jest to ważniejsze od kreacji? A może jest wręcz przeciwnie?

Platformy społecznościowe, takie jak Meta czy TikTok stanowią potężne narzędzia do sukcesywnych działań świadomościowych. Jednakże, aby wyróżnić się w gąszczu konkurencji i zainteresować użytkowników, konieczne jest stworzenie dynamicznych, przyciągających uwagę i angażujących kreacji
reklamowych.

W tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. W video jest
to pokazywanie na początku logo marki, które nie trwa zbyt długo i dynamicznie przechodzi w konkretną treść. Pamiętajmy, że w pierwszych 3 sekundach chcemy zachęcić naszego odbiorcę do pozostania z nami na dłużej, a jednak musimy przemycić logo marki, aby żyło ono w głowie odbiorcy “rent-free”. Warto również pokazywać kontrastowymi kolorami naszą unikalną ofertę na tle konkurencji.

W erze, w której królują krótkie formy video, mamy niewiele czasu na przyciągnięcie uwagi. W takim przypadku warto abyśmy złapali klienta “na hak”. Ad hooks to jedno z narzędzi, które ma zachęcić odbiorcę do zostania z naszym filmikiem. “3 powody dlaczego…” to już kultowy hook, którego marki do dawna używają z dużym powodzeniem.

Targetując grupę odbiorców, powinniśmy postarać się zrozumieć dlaczego ktoś ma dokonać konwersji, po obejrzeniu przygotowanej przez nas reklamy? Tutaj do gry wkracza problem-solving. Dla klienta liczy się często to, jak produkt rozwiąże JEGO problemy. Należy podkreślić korzyści, jakie produkt czy usługa przyniesie odbiorcy.

W przypadku kampanii rekrutacyjnej idealną grupa docelową są osoby szukające pracy. W jaki sposób. podejść do komunikacji? Pokaż czego kandydaci mogą się spodziewać dołączając do zespołu. Jakie korzyści będą mieli jeżeli podejmą pracę w konkretnej firmie.

Nie można zapomnieć, że targetowanie jest bardzo ważne, ale w erze, kiedy platformy stawiają na automatyzację, takie jak Advantage+ Campaign czy Smart Performance Campaigns to kreatywna część kampanii stanowi w dużej mierze o sukcesie.

Podsumowując, możemy pokusić się o parafrazę kultowego tekstu Michała „Owca WK” Owczarzaka i rzec “paradoksalnie to głównie kreacje, proszę Pana”.

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc rozwinąć się Twojej firmie w Internecie.

Polecane wpisy

Polecane wpisy